Kiedy podarować zdjęcie wielkoformatowe? Okazji może być mnóstwo!

Ładnie oprawione zdjęcia wielkoformatowe to wspaniała pamiątka i doskonała dekoracja do domu. Kiedy warto podarować komuś tak wyjątkowy prezent? Na jakie okazje będzie to wręcz idealny pomysł? Na co uważać wyszukując fotografie do wydruku i czym się kierować podczas wybierania zdjęć. O tym wszystkim w dzisiejszym artykule.

Prezent z charakterem: kiedy warto podarować fotografię na dużym formacie?

Pełna lista okazji, na które pasuje upominek w rodzaju pięknie zapakowanej fotografii na dużym formacie byłaby bardzo długa, ale uwzględnimy tu kilka ważnych uroczystości. Dziadkowie zazwyczaj bardzo cieszą się na widok swoich wnuków i lubią oglądać zdjęcia z nimi, dlatego każdy dzień dziadka i babci będzie doskonałą okazją na podarowanie im oprawionego zdjęcia wnuczków w większym formacie.

Fotografia ślubna również doskonale nadaje się do druku na większym formacie – zwłaszcza wówczas, gdy Para Młoda miała na swoim weselu uzdolnionego fotografa. Chcesz zrobić niespodziankę młodemu małżeństwu? Zamów ich zdjęcie ślubne w większym formacie i podaruj np. na pierwszą rocznicę ślubu.

Tego rodzaju podarunek z pewnością przypomni im o miłości, którą sobie przysięgali. Ładnie oprawiona duża fotografia to również dobry prezent na wieczór panieński lub kawalerski. Wybierz zdjęcie, na którym przyszły/-a małżonek/-a jest w grupie najbliższych przyjaciół i dołącz do upominku bilecik z życzeniami.

Zdjęcia wielkoformatowe – jak wybrać fotografię?

Wybór odpowiedniego zdjęcia do wydruku wielkoformatowego nie jest prostym zadaniem, ponieważ nie każda fotografia się do tego nadaje. Jakie zdjęcia będą najlepsze? Aby ułatwić sobie wybór, w pierwszym kroku zgromadź wszystkie fotografie w jednym folderze. Następnie usuń z niego te, które mają słabą jakość.

Niewyraźne i rozmazane zdjęcia nie są dobrym wyborem na większy format.

W kolejnym kroku pousuwaj te fotografie, z jakimi wiążą się złe lub smutne wspomnienia. Nikt nie chce dostać prezentu, który będzie się tak kojarzył. W folderze nie ma również miejsca na zdjęcia, na których ktoś wygląda źle. Fotografie nielubiane przez solenizanta nie mogą być wydrukowane na większym formacie.