Niszczarka do firmy – na co się zdecydować?

profesjonalna niszczarka do biura

Przez każdą firmę, niezależnie od jej wielkości przewijają się w skali miesiąca setki, o ile nie tysiące dokumentów papierowych, które z całą pewnością nie powinny trafić w niepowołane ręce. Nie chodzi tu tylko i wyłącznie o materiały zawierające dane osobiste chronione specjalną ustawą. Wiele szkody mogłaby narobić także chociażby korespondencja firmowa, jeżeli by trafiła w ręce konkurencji.

przykład niszczarki biurowej

Jak niszczyć dokumenty?

Opowiedzieć na to pytanie można w sposób prosty – niszczyć należy skutecznie. Pod żadnym pozorem nie należy dokumentów firmowych wyrzucać w całości do kosza. Elementarnym obowiązkiem jest ich potarganie, jednak można sobie wyobrazić jak męczące byłoby targanie setek dokumentów. O wiele bardziej efektywny okaże się z pewnością zakup niszczarki.

Jaką niszczarkę wybrać?

Niszczarki biurowe dla firm: https://www.biurowezakupy24.pl/Niszczarki-srednie-biuro można podzielić na kilka rodzajów w zależności od stopnia dokładności niszczenia dokumentów. Najtańsze są niszczarki tnące dokumenty na paski szerokości dwunastu milimetrów. W klasyfikacji do takiego niszczenia nadają się dokumenty ogólne sklasyfikowane jako pierwszy stopień tajności. Takich stopni jest sześć – ostatni, ściśle tajni wymaga niszczenia na drobniutkie paseczki o szerokości kilku milimetrów.