Zamiennik tuszu HP – czy opłaca się go stosować?

Drukarki marki HP są bardzo popularne i występują zarówno jako samodzielne jak i wielofunkcyjne urządzenia. Niestety, tusz do tych drukarek nie należy do najtańszych – na rynku jest jednak szereg zamienników, których jakość może nas zadowalać. Pytanie więc, czy używanie zamienników oryginalnego tuszu jest dla użytkownika drukarki naprawdę opłacalne?

Zamiennik tuszu – ile możemy zyskać?

Na pewno kupowanie zamienników bardziej się opłaca, jednak tylko wtedy, kiedy wybieramy sprawdzony produkt dobrej firmy. Stanowczo unikajmy najtańszych zamienników rodem z Chin, których stosowanie nie jest ani ekonomiczne, ani korzystne dla naszej drukarki. Dobry zamiennik tuszu HP 301 (https://drox.pl/product-pol-2434-Tusz-zamiennik-My-Office-HP-301XL-BK-CH563EE.html)będzie kosztował mniej niż tusz oryginalny, a może się okazać równie wydajny. Dobrze dobrany, będzie gwarantował wysoką jakość wydruku i nie będzie tworzył plam na stronach. Przy tym sporo oszczędzimy, bo za taki tusz wydamy nawet o połowę mniej.

Gdzie kupić dobre zamienniki tuszy oryginalnych?

Dobrych zamienników markowych tuszy szukajmy w polecanych sklepach ze sprzętem komputerowym lub drukarkami, a także w Internecie. Bardzo często można kupić zamienniki tuszy do drukarek na portalach aukcyjnych lub poprzez sprzedaż wysyłkową, dzięki czemu można uzyskać niższą cenę, niż w sklepach stacjonarnych. Przed doborem produktu zawsze sprawdzajmy jednak jego opinie, które mogą nam wiele powiedzieć o jakości oferowanego w sprzedaży produktu.