Wymieniamy tusze w drukarce Brother

Każda drukarka atramentowa, która posiada pojemniki z tuszem zainstalowane w środku, przedstawia różny stopnień trudności podczas ich samodzielnej wymiany. W przypadku drukarek Brother jest to zadanie łatwe, jeżeli tylko przestrzegamy kilku ważnych zasad.

Przede wszystkim powinniśmy mieć odpowiednie tusze Brother, które kupimy w sklepach stacjonarnych lub też w sieci. Najważniejsze by nie pomylić oznaczenia zarówno naszej drukarki jak i oznaczeń naniesionych na pojemnikach z atramentem. Na szczęście tusze do drukarek Brother często są uniwersalne do pewnego stopnia i pasują do sporej ilości drukarek tego producenta. Powoduje to, że zmniejsza się ryzyko pomyłki i późniejszych kłopotów z instalacją nowego atramentu w maszynie.

Zanim rozpoczniemy procedurę wymiany pojemników, musimy uruchomić drukarkę i zainicjować proces w menu. Jest to niezbędne, by tusz do drukarki Brother został poprawnie zidentyfikowany przez urządzenie.

Pierwszy krok to otwarcie klapki na froncie urządzenia. Już na tym etapie urządzenie poprosi nas o wyjęcie odpowiednich pojemników. Zanim rozpoczniemy usuwanie tuszy z drukarki Brother, musimy nacisnąć na zworę blokującą, co umożliwi odchylenie blokady i wysunięcie pojemnika. Na tym etapie koniecznie używajmy rękawiczek ochronnych, warto również posiadać pod ręką jednorazowe ręczniki. Dzięki temu, gdyby któryś z tuszy Brother uległ rozlaniu na biurku, będziemy mogli szybko zaradzić temu problemowi.

Aplikując nowe pojemniki z atramentem koniecznie usuńmy folię ochronną w miejscu oznaczonym przez producenta. W innym przypadku maszyna nie będzie w stanie zassać zawartości pojemnika. Dysponując oryginalnymi tuszami do drukarek Brother montaż będzie prosty i bezproblemowy. W przypadku zamienników mogą pojawić się niewielkie różnice w wielkości kartridżów, jednak nie powinno to stanowić większego problemu.