Jak zainstalować nowy tusz w drukarce Epson l386?

Wymiana tuszu w drukarce Epson l386 może być skomplikowana, szczególnie dla tych, którzy będą tę czynność wykonywać po raz pierwszy. Warto więc prześledzić całą procedurę, a także dowiedzieć się, w jaki sposób później można sprawdzić poziom tuszu w drukarce i co zrobić ze zużytym pojemnikiem na tusz.

Jak założyć nowy pojemnik z tuszem w drukarce?

Wymieniając tusz w drukarce, należy najpierw sprawdzić, czy jest ona włączona. Urządzenie podczas wymiany tuszu nie powinno być ustawione na drukowanie. Pierwszą czynnością, którą trzeba wykonać, jest podniesienie pokrywy. Przed wyjęciem pojemnika z tuszem, który ma zostać wymieniony należy się upewnić, że na ekranie LCD wyświetla się informacja o tym, który pojemnik jest pusty. Po wyjęciu pustego pojemnika, należy wyjąć nowy tusz z opakowania i odkleić żółtą taśmę z dolnej części wkładu. Nowy pojemnik umieszcza się w uchwycie pojemników, pamiętając o tym, by był skierowany dnem do dołu. By znalazł się on na właściwym miejscu, trzeba na niego nacisnąć.

Po wymianie pojemnika należy zamknąć pokrywę pojemników i urządzenia, a następnie nacisnąć przycisk OK. W ten sposób uruchomi się głowica, która się przesunie, co umożliwi napełnienie systemu dostarczania tuszu, co może potrwać mniej więcej dwie minuty. Kiedy proces ten dobiegnie końca, głowica wróci do swojej pierwotnej pozycji, a na ekranie LCD pojawi się informacja, że wymiana pojemnika z tuszem została zakończona.

Jak sprawdzić poziom tuszu w pojemniku?

By być przygotowanym na konieczność wymiany pojemnika z tuszem, warto wiedzieć, jaki jest stan tuszu w drukarce. W tym celu można z pomocą komputera monitorować stan pojemnika, czy znaleźć instrukcję dotyczącą jak wymienić pojemnik.

Co zrobić ze zużytym pojemnikiem na tusz?

Pustych pojemników nie należy rozkładać na części ani wrzucać do domowych odpadów. Powinno się je oddać do odpowiednich punktów, gdzie można je ponownie napełnić. Można także skorzystać z oferty firm, które skupują zużyte pojemniki.

Więcej na temat tuszy do Epson l386: https://www.drtusz.pl/tusze-do-epson-l386-zamienniki-oryginalne-c-10722061152.html