Ile kosztuje tusz do urządzenia Brother DCP-J105

Drukarki i urządzenia wielofunkcyjne marki Brother są bardzo popularne zarówno w użytku domowym, jak i biurowym. Nie ma się co temu dziwić – oferują wysoką jakość wydruku w połączeniu z przystępną ceną serwisu, części zamiennych czy tuszy. Właśnie kwestia kosztów eksploatacji drukarki, czyli tego ile kosztują tusze do urządzenia Brother DCP-J105, to jedno z najczęściej zadawanych pytań, zanim zdecydujemy się na zakup urządzenia tej marki.

Ile kosztują tusze oryginalne Brother?

Niewątpliwą zaletą drukarek Brother jest cena oryginalnych, wysoce wydajnych tuszy, pozwalających na drukowanie setek stron bez problemów z ich jakością. Tak naprawdę ta marka chyba nie ma sobie równych na rynku. Wiele zależy od sklepu który wybierzemy, jednak oryginalny tusz kupimy za około 30-35 złotych. To naprawdę niewielki koszt w porównaniu z oryginalnymi tuszami innych marek, dostępnymi na rynku.

Ile kosztują zamiennik do Brother DCP-J105?

Mimo niskiej ceny oryginalnego tuszu, można jeszcze bardziej obniżyć koszty eksploatowania drukarki DCP-J105, kupując zamienniki. Oczywiście warto rozglądać się za zamiennikami wysokiej jakości, które powinny kosztować od 15 do 25 złotych. Jest to stosunkowo niewiele mniej niż tusze oryginalne, jednak jeśli wykorzystujemy kilka tego typu drukarek w biurach, w skali roku na pewno zauważymy realną oszczędność. Dobre zamienniki są równie wydajne co tusz oryginalny i nie powinny sprawiać żadnego problemu.