macbook air 256gb

Wszystko co musisz wiedzieć o MacBookach

Komputery Apple cieszą się coraz większą sławą. Nikogo to nie dziwi. Wiele osób, negatywnie nastawionych do MacBooków, zmienia zdanie w chwili, gdy ma okazje korzystać z nich nieco dłużej. Komputery Apple to zupełnie inny wymiar pracy. Stworzone są z myślą o tym, że to personal computer – dosłownie. Są one przystosowane dla człowieka w każdym wymiarze. Dlaczego MacBook Air 256gb to dobry wybór?

Największa mobilność

macbook air 256gb

Na początek warto wyjaśnić dość istotną kwestię. Komputery Apple to sprzęt klasy premium. Nie można porównywać ich z dostępnymi w każdej sieciówce flagowcami, co często niestety jest robione. Główna różnica wynika z tego, że nawet najtańszy model MacBooka spełni wszystkie potrzeby wymagającego użytkownika. Stąd też cena urządzeń, która czasami jest kilkukrotnie wyższa niż w u konkurencji. 
Czy warto wybrać MacBooka Air 256gb? Odpowiedź brzmi: tak. Przede wszystkim jest to najbardziej budżetowa wersja. Nie oznacza to, że komputer nie spełni naszych wymagań. Zastosowany w tym modelu procesor M1 jest znacznie szybszy i wydajniejszy niż w komputerach z Intelem. To propozycja idealna dla studentów, do pracy oraz do użytkowania na co dzień. MacBook Air 256gb waży zaledwie 1,3 kilograma, a po złożeniu jego grubość wynosi około 1,6 centymetra. Wymiary gwarantują, że to że urządzenie jest naprawdę mobilne, w końcu zajmuje bardzo mało miejsca. Dodatkowo komputer wyposażono w mega wydajną baterię, dzięki czemu możesz korzystać ze sprzętu wiele godzin, bezkoniecznoaści podpinania go do zasilacza. 

Ekosystem Apple, wszystko co musisz wiedzieć 

Ekosystem Apple to często powtarzane sformułowanie. O co w tym chodzi? To współpraca kilku urządzeń, na które logujemy się za pomocą tego samego konta Apple ID. Wówczas urządzenia zaczynają ze sobą współpracować. Pracę zaczętą na komputerze, możemy kontynuować na tablecie. Notatki napisane na telefonie, widzimy też na innych urządzeniach. Jest to bardzo fajne rozwiązanie, o którym często nie wiemy. Aby korzystać z ekosystemu Apple wcale nie trzeba mieć wszystkich urządzeń sygnowanych nadgryzionym jabłkiem. Przykładowo MacBook Air 256gb i iPhone to świetna para, która idealnie działa w ekosystemie. 

Inny, niż reszta

MacBook Air 256gb oraz inne modele komputerów od Apple różnią się znacznie od konkurencyjnych laptopów. Przede wszystkim Apple wykorzystuje własny system operacyjny, który nosi nazwę macOS. Reszta komputerów działa w oparciu o Windowsa. Różnic jest wiele, jednak są one na tyle subtelne, że użytkownik bardzo szybko załapie o co chodzi. W MacBookach wiele rzeczy jest na opak. Widać to choćby nawet gdy chcemy zamknąć okno. Skróty klawiszowe to kolejna różnica. MacBooki ze względu inny system operacyjny, mają lekko odmienny układ klawiatury niż komputery z Windowsem. Jednak to kwestia wprawy i przestaje zauważać się różnice. W Macach aplikacje i programy znajdują się zbiorowo w Launchpadzie. Biurko to ekran, który służy do pracy. Jest to dynamiczny obraz, pozwalający zamieścić kilka rzeczy obok siebie. Co ważne, w MacBookach fajną opcją jest podzielenie ekranu, tak, że w jednym momencie możemy mieć otwarte dwa okna, jedno obok drugiego.