iphone 14 pro złoty

Powody, dla których warto kupić iPhone’a 14 Pro

Jeśli planujesz zakup nowego smartfona, ale nadal nie zdecydowałeś, którą markę lub model wybrać, dzisiaj postaramy podpowiedzieć Ci produkt Apple. iPhone 14 Pro / 14 Pro Max został zaprezentowany zaledwie kilka tygodni temu, ale wprowadza sporo innowacji sprzętowych, które Cię podekscytują. Jeśli wybierzesz ten model, na pewno się nie zawiedziesz.

Świetny wyświetlacz

Wyświetlacz Always-On to funkcja, którą znamy do tej pory tylko z Apple Watcha. Jednak w 2022 roku Apple włączyło go również do swoich premium iPhone’ów 14 Pro i iPhone’ów 14 Pro Max. Tańsze wersje tego nie mają. Cały układ działa w ten sposób, że w stanie bezczynności wyświetlacz przyciemnia się, a jego zmienna częstotliwość odświeżania spada do 1 Hz, co czyni go bardzo ekonomicznym. Więc ilekroć spojrzysz na swojego iPhone’a, zobaczysz aktualną godzinę, datę, widżety lub inne informacje, które tutaj ustawiłeś.

Ponadto ciekawe jest to, że wyświetlacz Always-On może również wyłączyć się w określonych okolicznościach. Dzieje się tak na przykład, gdy masz zegarek Apple Watch i oddalasz się o kilka metrów od swojego iPhone’a. Jednak ekran nie świeci się nawet wtedy, gdy urządzenie znajduje się w kieszeni lub jest obrócone wyświetlaczem do stołu.

iphone 14 pro max

Innowacyjny aparat

Apple dodało do swojego nowego iPhone’a 14 Pro Max (https://ispot.pl/iphone-14-pro-max) zupełnie nowy system aparatu, który obejmuje trzy tylne aparaty i skaner LiDAR. Główny obiektyw szerokokątny ma jednak rozdzielczość nie 12 Mpx, a aż 48 Mpx, co wpływa na jakość zdjęć, zwłaszcza przy przyglądaniu się detalom.  Warto jednak dodać, że Apple usprawnił pracę obiektywów nawet w złych warunkach oświetleniowych i dodał w iPhone 14  Pro Max opcję nagrywania wideo w trybie filmowania 4K. Powstałe obrazy dosłownie zapierają dech w piersiach. Na koniec warto wspomnieć także o tzw. Action Mode, który przenosi stabilizację obrazu wraz z ruchem sensora na zupełnie inny poziom. Możesz też biegać z telefonem i filmować otoczenie, ale będzie to działać tak, jakby urządzenie było umieszczone na gimbalu lub innym stabilizatorze. Dzięki temu urządzeniu każda twórcza twórczość ma o wiele większy sens.

 Bateria wiecznie żywa

To, w czym iPhone 14 Pro / 14 Pro Max jest naprawdę dobry, to niesamowita żywotność baterii na jednym ładowaniu. Choć to urządzenie (w większej wersji) ma „zaledwie” baterię 4323 mAh (większość konkurentów sięga ponad 5000 mAh), to w teście było w stanie dosłownie zmiażdżyć każdego pretendenta z rodziny Androida . Nie udało mu się jednak pokonać jednego produktu, a mianowicie iPhone’a 13 Pro Max z zeszłego roku. Jednak  aktywnym użytkowaniu, iPhone 14 Pro Max jest dla Ciebie idealny. Nie oznacza to jednak, że iPhone 14 Pro jest znacząco gorszy. Dzięki wyświetlaczowi o pojemności 3200 mAh i mniejszej wystarczy na co najmniej jeden dzień na jednym ładowaniu.

Podsumowując warto wymienić swój iphon lub inny smartfon na najnowszy model. Oczywiście jeśli kogoś na to stać, ponieważ to droga inwestycja, ale za to iphon 14 max pro jest smartfonem na najwyższym, światowym poziomie.