Czym powinny charakteryzować się nowoczesne telewizory?

Rozwój technologiczny, jaki nastąpił ostatnimi laty, dotknął właściwie każdego aspektu ludzkiego życia. Nie ominął nawet tak z pozoru błahego, jak telewizory. Czym zatem nowoczesne telewizory różnią się od tych modeli, które używane były jeszcze kilka lat temu?

Nowoczesny ekran

Oczywiście największą różnicą, jaka dotknęła telewizory, to rozwinięcie się technologii wyświetlania obrazu. Oczywiście nadal na rynku znaleźć można używaną już od lat technologie LCD, lecz z tą różnicą, że po pierwsze została ona odpowiednio unowocześniona, a po drugie otrzymała ona o wiele lepsze podświetlenie. Zamiast więc starych i wadliwych często świetlówek, obecnie używane są diody Led, które zapewniają idealne punktowe podświetlenie matrycy. Oprócz tego na rynku znaleźć można coraz powszechniej występujące ekrany typu OLED, które charakteryzują się powalającą wręcz jakością obrazu. Są to ekrany, które, choć nadal są dosyć drogie, to jednak w ciągu kilku najbliższych lat z pewnością znajdą się w większości domów.

Podłączenie do internetu

Nowoczesny telewizor to nie tylko zwykły ekran, który może wyświetlać linearną telewizję i ewentualnie sygnał przesyłany z zewnętrznego odtwarzacza np. DVD, lecz sprzęt, który pod wieloma względami niewiele się różni od zwykłego komputera. Najbardziej jaskrawym tego przykładem jest możliwość podłączenia telewizora do internetu. Dzięki temu, że połączy się telewizor kablem z siecią, lub też poprzez Wi-Fi, możliwe jest uzyskanie dostępu do niezwykle obszernej bazy możliwości. Telewizor może bowiem od teraz pełnić funkcje odtwarzacza nie tylko treści z płyt, lecz również z wielu dostępnych w sieci serwisów streamingowych. Mało tego, dzięki swoim podzespołom, a także systemowi operacyjnemu, nic nie stoi na przeszkodzie, by na telewizorze instalować nie tylko zwykłe aplikacje np. z pogodą, ale też najprawdziwsze gry komputerowe.

Podsumowanie

Telewizory w obecnym świecie to niezwykłe urządzenia. Dawno już przestały być tylko wyświetlaczami, a stały się czymś, co spokojnie można nazwać centrami multimedialnymi w domu.