apple airtag

Czym jest AirTag i dlaczego warto go mieć?

Technologia obecnie cały czas posuwa się do przodu i każdego dnia korzystamy z jej dobrodziejstw. Często nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak wiele jej zawdzięczamy. Powstają liczba nowych urządzeń jest zatrważająca, jednak pomaga ona nam nawet w prostych sprawach. Zapewne każdy z was zna firmę Apple, która produkuje MacBooki, iPady, iPhony, ale teraz powiemy sobie więcej o urządzeniu o dość tajemniczej nazwie, a jest to AirTag. Dlaczego warto go mieć? Czym się charakteryzuje? Dowiecie się o tym więcej z naszego tekstu.

Czym jest AirTag?

Być może słyszeliście kiedyś o lokalizatorach, które już od lat są dostępne na rynku. To małe urządzenia, które mają pomóc zlokalizować nam chociażby zgubione klucze poprzez wydawanie z siebie donośnego dźwięku. Nie były to jednak najbardziej stabilne urządzenia, a ich zasięg też zbyt wielki nie był, choć na pewno sporo osób znalazło zgubione przez siebie klucze. AirTag jest zdecydowanie lepszym lokalizatorem, ponieważ jego skuteczność jest większa, ma większą wydajność, choć też jest droższy. Apple zadbało o to, żeby jego kształt był niewielki i dzięki akcesoriom jak breloki czy zaczepki, łatwo można było go przypiąć do kluczy i bezpiecznie schować do kieszeni. Jego średnia to 32mm, grubość 8mm i jego malutka waga, bo 11g sprawia, że jest w ogóle nieodczuwalny w kieszeni. Ogromnym jego plusem jest to, że jest wodoodporny, więc mamy pewność, że przy ogromnych ulewach nic mu się nie stanie.

https://ispot.pl/airtag

AirTag służy przede wszystkim do tego, żeby wykrywać istotne przedmioty jak klucze, ale nie tylko. Można lokalizować również inne przedmioty i wszystko to dzieje się poprzez połączenie z telefonem, gdzie w łatwy sposób poprzez donośny dźwięk można znaleźć to, co zgubiliśmy. Czasem niektóre przedmioty są tak małe, że gołym okiem ich nie można dostrzec bądź utknęły pod kołdrą czy łóżkiem, a o tym wcześniej nie wiedzieliśmy. Producent zapewnia, że AirTag działa w odległości 30 metrów i rzeczywiście tak jest, chociaż trzeba brać pod uwagę również grubość ścian, więc mogą być tutaj problemy z łącznością. Jeżeli już coś zgubimy, to najlepiej chodzić z pomieszczenia do pomieszczenia i liczyć, że zagubiony przedmiot połączy się z telefonem.

Czy AirTag jest skuteczny i warty swojej ceny?

Jak najbardziej tak! Jego cena jest mniejsza niż 200 zł, a przecież rzeczy możemy gubić nie tylko w domu, ale również na ulicy czy chociażby lesie. Dlatego też lokalizator AirTag zapamiętuje ostatnią lokalizację i wtedy wiemy, gdzie jest nasz przedmiot i jaką przebył drogę, jeżeli np. ktoś go wziął. Dzięki temu wiemy, że rzeczy nie giną w magiczny sposób, bo ktoś je sobie przywłaszczył. Jest to też ochrona przed złodziejami, którzy być może nie zauważą, że taki lokalizator jest przypięty i będą uważać go za brelok, chociaż na pewno jakaś część z nich od razu by go wyrzuciła, co uniemożliwi znalezienie nam przedmiotu.

Jak najbardziej warto zakupić taką rzecz osobie starszej, która ma problemy z pamięcią i potem w łatwy sposób będzie można odnaleźć taką rzecz. Należy jednak pamiętać, że nie jesteśmy zwolnieni z odpowiedzialności za naszą własność, ale jest to dodatkowy „handicap”, jeżeli dojdzie do zguby. Gdybyśmy mieli powiedzieć, czy możemy go polecić, to zdecydowanie powiemy, że tak!