wymiana baterii iphone

Czy samodzielna bateria iPhone jest możliwa?

Nie ulega wątpliwości, że iPhone jest jednym z najpopularniejszych obecnie smartfonów. Cechuje się nie tylko solidnym wykonaniem, ale również bardzo długim wsparciem oprogramowania. W rzeczywistości iPhone przeciętnemu użytkownikowi może służyć nawet kilka lat, a jedynym problemem jest zazwyczaj bateria, którą można wymienić.

Jak wygląda wymiana baterii iPhone?

Niewłaściwie eksploatowana bateria może się szybko użyć, dlatego warto zwrócić uwagę na sposób korzystania z telefonu. Wśród głównych objawów zepsutej baterii można wymienić automatyczne wyłączanie telefonu w niskiej temperaturze, a także wolne uruchamianie się aplikacji. Zdarza się również, że telefon może rozładować się w kilka minut, gdy wskaźnik baterii spadnie poniżej 40%. Popularnym objawem zużytej baterii jest również gorsza moc głośników. Najbardziej niebezpieczne jest jednak to, że bateria może zacząć puchnąć w skrajnych przypadkach. Jeśli w ostatnich dniach pojawił się któryś z powyższych objawów, to trzeba jak najszybciej pomyśleć o wymianie baterii. Oczywiście można prawidłowo eksploatować telefon i wtedy można uniknąć przykrych sytuacji, ale czasami jest już za późno. Najczęściej ludzie korzystają z profesjonalnych serwisów, ale są również osoby, które decydują się na samodzielną wymianę baterii. Nie jest tajemnicą, że na rynku działają firmy, które od ręki oferują naprawę baterii, ale zazwyczaj trzeba się umówić wcześniej. Jeśli chciałbyś sam wykonać wymianę, to trzeba kupić nie tylko nową baterię, ale też odpowiednie narzędzia. Korzystając z profesjonalnego serwisu zapłaci się więcej pieniędzy, ale za to ma się gwarancję, że wszystko będzie dobrze zrobione i to w krótkim czasie. Można się samemu zdecydować na wymianę baterii iPhone, ale nie każdy ma potrzebną wiedzę i zdolności manualne. Sprawdź ofertę tutaj.

wymiana baterii iphone

Potrzebne narzędzia do wymiany

Doświadczonej osobie wystarczy godzina, żeby poradzić sobie z wymianą baterii. Właśnie dlatego warto się zgłosić do autoryzowanego serwisu Apple, gdzie pomocy udzielą wykwalifikowani technicy. Można być pewnym, że żywotność telefonu się poprawi, bo w takim serwisie wykorzystywane są jedynie oryginalne elementy do naprawy. Lepiej nie korzystać z usług nieautoryzowanych serwisów, ponieważ jest to najszybsza droga do utraty gwarancji, która standardowo przysługuje przez 2 lata. Osoby, które decydują się na samodzielną wymianę baterii muszą zaopatrzyć się w odpowiednie śrubokręty, ogrzewacz oraz przyssawki. Przy pomocy ogrzewacza podgrzewa się klej, dzięki czemu można spokojnie oddzielić obudowę od ekranu. Kluczowe jest również to, żeby przed rozpoczęciem wymiany rozładować baterię poniżej 25%. Dzięki temu uniknie się samozapłonu lub wybuchu, co może się zdarzyć w najmniej oczekiwanym momencie. Nie wszyscy mają świadomość, że baterię w iPhone można wymienić nawet bez wychodzenia z mieszkania. Nie brakuje firm oferujących usługę wymiany baterii door to door, co oznacza tyle, że kurier sam przyjedzie odebrać telefon. Jeśli telefon nie ma już gwarancji, to wtedy można próbować naprawiać samemu, bo i tak nie ma już nic do stracenia.