Druk cyfrowy czy offsetowy?

Każda firma od czasu do czasu musi podjąć działania reklamowe. To jakie są to działania zależy oczywiście od specyfiki firmy i branży w jakie działa. Jednak wiele firm wciąż korzysta z tradycyjnych metod reklamy. Jedną z nich jest druk i dystrybucja plakatów. Te najczęściej drukuje się z wykorzystaniem dwóch technologii.

Plakaty w druku cyfrowym

To jaka metoda druku plakatów zostanie wybrana zależy pod potrzeb i oczekiwań. Jeśli priorytetem jest czas i zlecającemu zależy przede wszystkim na szybkim czasie realizacji to drukowanie plakatów powinno odbywać się metodą druku cyfrowego. Jest tak także w przypadku kiedy istnieje potrzeba wydruku niewielkiego nakładu. Jeśli zatem istnieje potrzeba wydrukowania zaledwie kilkudziesięciu plakatów to także zdecydowanie lepsza będzie metoda druku cyfrowego. Warto także podkreślić, że druk cyfrowy pozwala na personalizację wydruków. Oznacza to, że drukując nawet niewielki nakład bez problemu można przy pojedynczych sztukach zmieniać poszczególne dane.

Plakaty w druku offsetowym

Inaczej sytuacja wygląda w przypadku druku plakatów metodą offsetową. Ta metoda opłacalna jest przede wszystkim w przypadku druku naprawdę dużych nakładów. Oczywiście wiąże się to także z dłuższym czasem realizacji druku. Warto jednak podkreślić, że druk offsetowy daje dużo większe możliwości uszlachetnienia. To oczywiście oznacza większy koszt związany z przygotowaniem do druku. Jest to zatem technologia przeznaczona przede wszystkim dla większych projektów.

To jaka technologia druku zostanie wybrana zależy przede wszystkim od potrzeb oraz oczekiwań zamawiającego. Każda z tych metod druku plakatów ma swoje zalety i wady. Wszystko zależy od tego czy zamawiającemu zależy przede wszystkim na czasie i niskim koszcie czy lepszej jakości wydruku związanej także z poniesieniem większych kosztów produkcji.