ustawienie drukowania w drukarce laserowej

Wymiana tonera w drukarce

Wymiana tonera w drukarce nie należy do trudnych czynności, jednak zwykłemu użytkownikowi może sprawić pewien problem. Warto zatem wiedzieć, w jaki sposób dokonać takiej wymiany. Jeśli dojdzie do uszkodzenia urządzenia, naprawa drukarki laserowej jest bardzo kosztowna.

Toner do drukarki – wymiana krok po kroku

Nowoczesne drukarki laserowe są wyposażone w elektronikę, która podpowie o konieczności jego wymiany. Jeśli taka opcja jest dostępna w menu urządzenia należy wybrać opcję wymiany, a następnie podnieść górną pokrywę.

Następnie należy za rączkę od tonera delikatnie go pociągnąć, toner powinien bez problemu wyjść z urządzenia. Nowy toner do drukarki po rozpakowaniu z pudełka, trzeba złapać za rączkę i delikatnie dociskając umieścić w miejscu poprzedniego.

Drukarka po włączeniu powinna zasygnalizować i wykryć nowo założony toner do drukarki.

Jeśli korzystamy z urządzeń wynajmowanych lub leasingowanych o wymianę można poprosić firmę opiekującą się urządzeniami. Często również firmy sprzedające tonery do drukarki oferują usługę wymiany toneru.

Gdzie kupić toner do drukarki?

Najprościej jest dokonać zakupu odpowiedniego tonera w sklepie online Dr Tusz. Ceny jego zakupu będą znacznie niższe aniżeli w przypadku stacjonarnych sklepów.

Warto rozważyć również zakup tonera będący zamiennikiem jego oryginalnej wersji. Cena takiego toneru będzie znacznie niższa aniżeli jego oryginalnego odpowiednika, a zarówno wydajności i jakość drukowania jest na podobnym, albo nawet wyższym. Można w ten sposób sporo zaoszczędzić, dzięki czemu koszty wydruku sporo maleją, a eksploatacja sprzętu staje się dużo tańsza.