atramentowe drukarki stosowane w firmie

Wady i zalety drukarek atramentowych

Drukarka jest urządzeniem, bez którego wiele osób nie wyobraża sobie życia. Mowa tu głównie o ludziach zmuszonych do drukowania dużej ilości dokumentów w domu ze względu na specyfikę pracy lub o studentach. Najpopularniejszym jej typem jest bez wątpienia drukarka atramentowa, która dobrze sprawdza się przy podstawowych wydrukach, jak i doskonale drukuje zdjęcia wysokiej jakości. Nie jest to jednak sprzęt pozbawiony wad.

Wysokie ceny kartridży i częste usterki

Drukarki atramentowe, często sprzedawane jako urządzenia wielofunkcyjne ze skanerem i drukarką, są niezwykle popularne dla środowiska. W wielu przypadkach przegrywają z drukarkami laserowymi, które zazwyczaj są droższe, a ponadto przy ich użytkowania istnieje ryzyko zanieczyszczenia środowisko. Dużą wadą drukarek atramentowych są jednak wysokie ceny tonerów. Co prawda wszystko zależy od modelu drukarki atamentowej, w skrajnych przypadkach cena kolorowego tuszu może jednak przekraczać nawet wartość całego urządzenia. Ponadto tusze są mało wydajne i szybko się kończą przy wydrukach wysokiej jakości.

Inną wadą tych urządzeń jest ich dość duża skłonność do błędów i psucia się. Osoby posiadające tanie drukarki często miewają problemy z nieodpowiednimi sterownikami lub tym, że urządzenie nie chce prawidłowo współpracować.

Fotografie wysokiej jakości

Z drugiej strony prawidłowo skonfigurowane drukarki atramentowe doskonale radzą sobie z wydrukiem fotografii, z czym z kolei często mają problem drukarki laserowe. Ponadto użytkownik tego urządzenia nie ma problemów z dostępnością specjalnych papierów do drukarek. W każdym sklepie papierniczym lub z akcesoriami multimedialnymi znaleźć można papier fotograficzny lub termotransferowy, który jest doskonale kompattbolny z urządzeniami z wkładem atramentowym. Nigdy nie ma więc problemów ze znalezieniem tego typu artykułów.