Najważniejsze parametry tonera do drukarki laserowej

Choć wielu osobom może się wydawać, że drukarka laserowa nie potrzebuje żadnego dodatku do drukowania, takiego jak używa, chociażby drukarka atramentowa, to jednak rzeczywistość jest nieco inna.

Również i ona do swojej pracy musi posiadać czynnik, który realizuje wydruk na kartce papieru. W przypadku drukarki laserowej jest nim toner. Jakie jego cechy powinno się brać pod uwagę, gdy kupuje się nowy?

Dlaczego wybranie tonera do drukarki jest tak ważne?

Kupienie zwykłego tuszu do drukarki atramentowej jest bajecznie proste. Wystarczy iść do sklepu, wybrać model oznaczony logiem producenta posiadanej przez nas drukarki i tyle wystarczy. Niestety w przypadku drukarki laserowej nie jest tak prosto. Przede wszystkim na uwadze trzeba mieć to, że toner jest o wiele droższy niż tusz, więc ryzykuje się większe pieniądze podczas takich zakupów. Po drugie, toner produkują również firmy nierobiące drukarek, więc szukanie go tylko i wyłącznie po logu nie będzie dobrym pomysłem. Na co więc trzeba zwracać uwagę?

Jak powinno się kupować tonery do drukarek

Podstawową sprawą podczas kupowania tonera do drukarki jest to, aby był on opatrzony nazwą posiadanego urządzenia. O co dokładnie chodzi? Gdy kupuje się toner przypadkowo, może się okazać, że nie pasuje on po prostu do naszej drukarki, czyli posiada inną obudowę, lub też ma w innym miejscu umieszczone gniazdo połączeniowe. Taki toner będzie dla nas bezużyteczny. Z tego powodu kluczowe jest to, aby na jego opakowaniu była informacja, że będzie pasował do określonych model drukarek. Jeśli i nasz tam jest, będzie to odpowiedni wybór,
Kolejną kwestią, jaką warto wziąć pod uwagę, jest wydajność tonera. Jeśli nie drukuje się dużo i intensywnie, lepiej wybrać model o mniejszej wydajności, lecz o wiele tańszy. Modele mogące drukować bardzo dużo stron przeznaczone są przede wszystkim do biur.

Tonery do drukarek dostępne na DrTusz.pl.