Jaka drukarka do domu najlepsza? Ranking drukarek

Drukarka to niezbędne urządzenie w wielu biurach, bez którego ciężko wyobrazić sobie pracę. Jednak przydaje się ona równie często w gospodarstwach domowych. Może ona posłużyć chociażby do drukowania zdjęć, dokumentów, prezentacji, czy nawet skanowania bądź kopiowania w przypadku modeli wielofunkcyjnych. Jednak ze względu na ogromną ilość producentów takich drukarek, wybór tej odpowiedniej może być dość uciążliwy. A zatem, jak to zrobić?

Czym kierować się podczas wyboru drukarki?

Jeśli potrzebujesz drukarki do swojego domu, warto poświęcić trochę czasu na przeglądnięcie najciekawszych ofert. Podczas poszukiwań przede wszystkim zwracaj uwagę na takie aspekty, jak:

  • szybkość pracy drukarki,
  • jakość wydruków,
  • rodzaj drukarki,
  • cena materiałów eksploatacyjnych,
  • dostępne funkcje,
  • stosunek jakości drukarki do ceny.

Mimo wszystko, jeśli nie jesteś dostatecznie zaznajomioną w tej dziedzinie osobą, odpowiedni wybór wciąż może sprawiać Ci niemałe trudności. Z tego właśnie względu powstał specjalny ranking drukarek domowych.

Ranking drukarek

Frazy typu „drukarka ranking” i tym podobne są w sieci bardzo popularne. Z tego względu w Internecie roi się od przeróżnych rankingów drukarek, które jednak nie do końca mogą być rzetelnie przygotowane. Znajdujący się poniżej ranking przygotowany został głównie na podstawie opinii oraz recenzji innych użytkowników, co czyni go wartym uwagi. A więc zaczynajmy.

HP OfficeJet Pro 9015e

Drukarka ta umożliwia szybki wydruk w dobrej jakości przy stosunkowo niskim koszcie eksploatacji. Czyni ją to ciekawą opcją szczególnie do użytku domowego.

HP Envy Pro 6420

Uniwersalna atramentowa drukarka kolorowa. Jest w stanie wydrukować około 10 stron A4 na minutę i jest w stanie pomieścić do 100 arkuszy.

Lexmark MB3442adw

Monochromatyczna drukarka laserowa All-in-one. Jej prędkość drukowania to 42 strony na minutę. Wyposażona jest również w intuicyjny ekran dotykowy.

Epson WorkForce WF-7210DTW

Jeśli potrzebujesz sprzętu do drukowania arkuszy A3, jest to drukarka idealna dla Ciebie. Umożliwia ona wydrukowanie 18 kolorowych stron A3 w przeciągu jednej minuty.