zużyty toner można sprzedać

Jak chronić środowisko mając drukarkę?

W dzisiejszym świecie trudno sobie wyobrazić normalną rodzinę Kowalskich, która nie posiadała by w swoim domu drukarki. Już na pewno nie do pomyślenia jest to aby takich urządzeń zabrakło w zakładach pracy. Dzięki drukarkom powszechny obieg dokumentów został ułatwiony i uprościł życie mieszkańcom naszej zielono-błękitnej planety. Co zatem powinno się zrobić dla matki Ziemi?

Kto szkodzi środowisku?

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że tonery zawierające tusz są bardzo szkodliwe dla środowiska. Jak wskazują statystyki, jedynie co druga osoba w naszym kraju oddaje tonery do recyclingu. Co zatem dzieje się z pozostałą ich częścią?
Rynek tuszy do drukarek w Polsce jest stosunkowo duży. Mimo, że ilość sprzedanych drukarek atramentowych odnotowywała duże spadki to jednak nadal jest to duży segment rynku. W tym miejscu można dojść do konkluzji, że rocznie tysiące wyeksploatowanych tonerów trafia do śmietnika. Ludzie zapominają zatem, że żyją już w i tak zatrutym środowisku. Powszechnym obowiązkiem powinno być pozostawienie natury w stanie lepszym niż został zastany w ramach zasad zrównoważonego rozwoju.

Jak skup tonerów może pomóc następnym pokoleniom?

Na szczęście wprowadzona w 2010 roku „Ustawa o odpadach” zabrania takich praktyk. Firmy są zobowiązane do utylizowania szkodliwych odpadów. Poświadczeniem o stosowaniu się przedsiębiorców do przepisów ustawy jest wykazanie karty przekazania odpadów jeśli firma posiada drukarkę. Zwykły Kowalski zaś może skorzystać z możliwości zaniesienia zużytej części do punktu utylizacji. Wystarczy wyszukać w sieci gdzie jest najbliższy skup tonerów – https://www.doktortusz.pl/skup-tonerow by pozbyć się problemu raz na zawsze. Firmy zajmujące się tym zagadnieniem oferują tutaj często gratyfikacje pieniężną co dodatkowo zachęca do bycia bardziej wyrozumiałym dla matki natury.