drukarki

Drukarka do zdjęć- co oferuje rynek

Zdjęcia dopiero przeniesioną na papier nabierają kompletnego charakteru, a mimo wszystko liczba wywoływanych zdjęć stale spada. Nie każdy ma czas wybrać i oddać zdjęcia do wywołania, zwłaszcza jeśli chodzi o niewielką ich ilość. Rozwiązaniem mogą być domowe wydruki. Wiele drukarek atramentowych posiada opcję wydruku zdjęć. Jednak aby być w pełni zadowalanym z rezultatu warto zakupić drukarkę, która będzie sprawdzać się właśnie w tym celu.

drukarkiNa rynku występują trzy rodzaje drukarek:

 • atramentowe – pozwalają relatywnie tanio uzyskiwać dobrej jakości zdjęcia, te typowo fotograficzne zwykle mają więcej tuszy i są oznaczone słowem „photo”.
 • termosublimacyjne – przeznaczone typowo do zdjęć, pozwalają uzyskać odbitki o wysokiej jakości i trwałości, jednak ich cena jest bardzo wysoka. Jest to sprzęt najbliższy temu, jaki spotkamy w fotolabach. W technologii termosublimacyjnej zdjęcia automatycznie pokrywane są folią ochronną.
 • laserowe – uzyskiwane z nich wydruki zwykle są gorszej jakości od tych jakie oferują drukarki atramentowe, ten typ nadaj się raczej do wydruku dużej ilości dokumentów.

Drukarka do zdjęć może być dostępna w formie mobilnej lub stacjonarnej, sprawdź urządzenia na sferis.pl/drukarki-2182. Wersja stacjonarna umożliwia wydruk większych formatów zdjęć, dlatego sprawdzi się w domu czy w biurze. Mobilna drukarka do zdjęć ma zwykle kompaktowe rozmiary, dzięki czemu z łatwością można ją zabrać ze sobą w podróż i drukować zdjęcia w dowolnym miejscu na świecie. Wersje mobilne zwykle są też samodzielne, to znaczy do wydruku zdjęć nie jest konieczne podłączenie ich do komputera.

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy zakupie?

 1. Szybkość drukowania
  Drukowanie zdjęć będzie trwało dłużej od tradycyjnego wydruku, ale niektóre drukarki potrzebują kilu minut a innym wystarczy kilkadziesiąt sekund dla tego samego formatu. Warto zapoznać się z testami i opiniami.
 2. Rozdzielczość wydruku
  Im większą producent podaje ilość DPI tym większa rozdzielczość wydruku, a to przekłada się na to czy zdjęcie będzie ostre i wyraziste.
 3. Jakość zdjęć
  Na rynku dostępne są drukarki z coraz lepiej radzące sobie z
  przejściami tonalnymi, żywymi kolorami czy wysokim kontrastem. I w tym względzie warto zapoznać się z testami i opiniami.
 4. Koszty
  Wybierając drukarkę zawsze trzeba sprawdzić koszty eksploatacji- ile kosztuje tusz do wybranej drukarki, czy drukarka jest kompatybilna z dowolnym papierem fotograficznym, bo jeśli nie, to znacząco może podnieść koszt druku.