Druk termiczny a termotransferowy

Stojąc przed potrzebą zakupu drukarki do druku etykiet trzeba wiedzieć, że na rynku dostępne są drukarki wykorzystujące różne technologie druku. Jest to druk termiczny lub termotransferowy. Przed dokonaniem wyboru drukarki warto poznać różnice między tymi technologiami druku.

zdjęcie DYMO LABELWRITER 450

Druk termiczny

W przypadku druku termicznego konieczne jest zastosowanie odpowiedniego papieru. Druk termiczny pozwala także na uzyskanie jedynie wydruków czarno-białych. Natomiast dużą zaletą druku termicznego jest fakt, że pozwala on na wydruk bardzo dużej ilości etykiet w krótkim czasie. Dlatego idealnie nadaje się w sytuacjach kiedy wydrukować musi bardzo dużą ilość etykiet. Z termicznej technologii druku korzysta m.in drukarka Dymo Labelwriter 450.

Druk termotransferowy

W przypadku drukarek termotransferowych do druku wystarczy użycie zwykłego papieru oraz taśmy barwiącej. Jednak właśnie konieczność stosowania taśm barwiących powoduje, że druk termotransferowy jest o wiele droższy w porównaniu z drukiem termicznym. Z drugiej jednak strony, druk termotransferowy pozwala na drukowanie etykiet w kolorze.

To jaką drukarkę wybierzemy, termiczną czy termotransferową zależy tylko i wyłącznie od naszych potrzeb i wymagań.