oklejanie samochodów kraków

Oklejanie samochodów a rodzaj folii

Oklejanie aut nie należy do czynności prostych. Wymaga wprawy oraz doświadczenia. Dlatego najlepiej do celu wybrać profesjonalną firmą. Ta będzie też wiedziała jaką folię dobrać. Wyróżnić bowiem można kilka ich rodzajów.

Folia monomeryczna

Jest to najtańszy dostępny rodzaj folii. Wykorzystywany jest przede wszystkim do oklejania mało skomplikowanych elementów karoserii. Folię monomeryczną wykorzystuje się zatem głównie do oklejania płaskich miejsc na karoserii. Wadą tego rodzaju folii jest mała trwałość.

Folia polimerowa

Ten rodzaj folii jest trwalszy od folii monomerycznej. Jest też od niej bardziej elastyczna. Dzięki temu można ją zastosować do oklejenia niewielkich wgłębień na karoserii samochodu. Folia polimerowa w przeciwieństwie do monomerycznej pozwala na oklejenie samochodu nieco bardziej skomplikowaną grafiką.

Folia wylewna

To najczęściej stosowany rodzaj folii. Pozwala na uzyskanie najlepszego efektu wizualnego. Jest bardzo elastyczna zatem bez przeszkód można ją zastosować do oklejenia różnego rodzaju wgłębień na samochodowej karoserii. Co bardzo ważne, folia wylewna jest bardzo bezpieczna dla oryginalnego lakieru na samochodzie.

Folia OWV

Folia OWV w przeciwieństwie do pozostałych delikatnie przepuszcza światło. Dzięki temu kierowca mimo naklejonej folii wciąż ma normalną widoczność. Jest ona jedynie lekko przyciemniona. W związku z tym folie OWV najczęściej stosuje się do oklejenia szyb.

Jak wspomniano na początku, oklejenie samochodu najlepiej jest zlecić profesjonalnej firmie. Przy szukaniu firm które oferują oklejanie samochodów Kraków szybko można poznać oferty takich ze swojej okolicy.