kartki świąteczne bożonarodzeniowe

Miły gest – kartka na święta

Miło jest dostać życzenia od znajomych czy rodziny. Choć w dobie powszechnych komórek i maili coraz częściej odchodzi się od tradycyjnych listów i kartek, to warto chociaż raz w roku zrobić wyjątek. Taka własnoręcznie wypisana kartka świąteczna z pewnością ucieszy nie tylko naszych bliskich.

Komu posłać kartkę?

Jeszcze kilkanaście lat temu kartki wysyłano z najróżniejszych okazji, urodziny, imieniny, rocznice i święta. Obecnie najczęściej wysyła się kartki świąteczne bożonarodzeniowe. Ten szczególny czas na koniec roku jest dobrą okazją, nie tylko by wysłać życzenia świąteczne i noworoczne, ale także by podziękować i docenić wszystko to, co wydarzyło się w kolejnym mijającym roku.

kartki świąteczne bożonarodzeniowe

Właśnie dlatego przy wysyłce kartek świątecznych bożonarodzeniowych warto pamiętać nie tylko o najbliższych, rodzinie i przyjaciołach. Warto pomyśleć też o współpracownikach, a jeśli prowadzimy własną firmę, także o kluczowych klientach i dostawcach. Taki gest z pewnością pokaże, że troszczymy się o dobre wspólne relacje.

Jaką kartkę wybrać?

Obecnie w sklepach dostępny jest szeroki wybór gotowych kartek i karnetów świątecznych. Pamiętajmy by wybierać kartki pasujące do adresata. Karnety z przymrużeniem oka można wysłać do przyjaciół, ale niekoniecznie do osób starszych. Jeżeli nie jesteśmy pewni co do czyjegoś wyznania, wybierzmy raczej coś z zimowym motywem, choinką, bombkami czy prezentami. Podobnie najlepiej uczynić wysyłając kartki do kolegów z pracy i partnerów biznesowych. Bardzo fajne produkty znajdziesz na Twojakartka.

W analogiczny sposób powinna być dopasowana treść życzeń. Warto pokusić się o wypisanie życzeń własnoręcznie, taka kartka znaczy o wiele więcej niż ta wydrukowana na komputerze.